Як зробити дочірню тему у Вордпрес

Створити дочірню тему у WordPress – для чого це потрібно Вам? Дочірня тема дозволить Вам з одного боку сміливо встановлювати оновлення для тем, а з іншого – уберегти усі свої зміни від можливого зникнення під час таких оновлень. До того ж зробити дочірню тему у Вордпрес не так вже й важко.

Звичайно, Ви можете й обійтися без дочірньої теми. Ви можете вносити бажанні зміни у файли вибраної теми не встановлюючи оновлення, якщо вони появляться. А якщо мова йде про зміни в стилі теми, то можна скористатися пунктом “Додаткові CSS” з меню “Вигляд – Налаштувати”.

Фото Додаткові CSS у WordPress

Такі зміни в стилі не зникнуть і після оновлення.

Для чого потрібно створити дочірню тему у Вордпрес

Перш за все варто зрозуміти, що Ви не будете з нуля створювати тему, придумувати дизайн та прописувати її функціонал. Для створення дочірньої теми Вам потрібно додати лише декілька рядків у створенні Вами файли теми. І тих файлів буде теж не так багато. Дочірня тема буде брати усе необхідне з головної, але дозволить Вам внести потрібні зміни і у майбутньому сміливо оновлювати основну тему без страху втратити ці зміни.

Окремо варто знати, що без дочірньої теми Вам не вдасться модифікувати плагін WooCommerce. Будь-які зміни у файли цього плагіну просто не будуть відображатися на сайті, якщо вони внесені у основні, а не дочірні.

Створити дочірню тему у WordPress просто

Спочатку по шляху wp-content/themes створюємо новий каталог для дочірньої теми. Ви можете назвати його як забажаєте. Логічним було б щось з словом -child.

Фото Як зробити дочірню тему у Вордпрес

У цьому новому каталозі створіть файл з назвою style.css та додайте до нього код:

/*
 Theme Name:   Twenty Nineteen Child
 Template:     twentynineteen
*/

Звичайно, Вам потрібно буде не буквально вставити цей код, а змінити його відповідно до теми, яку використовуєте:

  • Theme Name – тут пишите назву для дочірньої теми Вордпрес. Вона може складатися з назви основної теми, яку можна знайти, наприклад, у основному файлі style.css, та слова Child, що означає “дитина”;
  • Template – назва шаблону. Зазвичай одне слово з маленької букви

Ці два рядки обов’язкові для належного функціонування дочірньої теми WordPress. Більше того, Ви вже можете перейти у Вигляд – Теми та побачити і навіть активувати дочірню тему. Але поки Ви не додали ніяких правил для стилів у цей файл було б добре, щоб стилі підзавантажувались з головної теми. Для цього створюємо в каталозі дочірньої теми ще один файл – functions.php і вносимо в нього код:

<?php
add_action( 'wp_enqueue_scripts', 'my_theme_enqueue_styles' );
function my_theme_enqueue_styles() {
    wp_enqueue_style( 'parent-style', get_template_directory_uri() . '/style.css' );
 
}
?>

Слід пам’ятати, що окрім цих двох файлів, вміст яких не переписує основні файли, усі інші будуть вважатися основними. Тобто, якщо Ви хочете внести зміни у файл footer.php, спочатку створіть файл з такою назвою в каталозі дочірньої теми та обов’язково скопіюйте вміст цього файлу з основного каталогу теми. Лише після цього вносьте бажані зміни у файл footer.php у дочірній темі.

Аналогічно зі всіма іншими файлами, які потребують змін.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *