Як додати хлібні крихти у Вордпресс

Якщо Вам невідомо поки, що таке хлібні крихти, то ми зараз виправимо це. Адже не тільки знання, але й використання хлібних крихт на Вашому сайті є дуже важливим. Тому давайте розглянемо, як додати хлібні крихти на WordPress.

Безумовно, Ви бачили хлібні крихти на інших сайтах, але, можливо, не знали,що це саме вони. Хлібні крихти допомагають користувачу Вашого сайту розуміти, де саме він знаходиться на сайті, в якій категорії. Але ще більше вони допомагають пошуковим роботам Google та інших сервісів зрозуміти, з чого складається Ваш сайт, отримати дані про його структуру. Це дає додаткові можливості для Вашого сайту піднятись вище в результатах пошуку.

Які бувають хлібні крихти

Ви могли зустрітись з трьома видами хлібних крихт під час своїх мандрів просторами Інтернету. 

Ієрархічні хлібні крихти

Найбільш поширений вид. Допомагають зрозуміти, де саме Ви на сайті та скільки кроків потрібно зробити, щоб повернутися на головну сторінку. 

Вигляд Ієрархічних хлібних крихт на сайті WordPress

Ознаковмісні хлібні крихти

Ці хлібні крихти можна зустріти на інтернет магазинах. Ланцюжок крихт створюється з ознак товарів, які Ви переглядаєте. Наприклад, Ви шукали білі чоловічі носки і на сторінці товару мгли б побачити щось таке:

Наш магазин – Носки – Чоловічі – Колір – Розмір

Історичні хлібні крихти

Хлібні крихти показують, які саме сторінки Ви відвідували, щоб опинитися в тому чи іншому місці. Це еквівалент історії пошуку, наприклад.

Як додати хлібні крихти у WordPress

Спосіб додавання хлібних крихт залежить від декількох факторів. Перш за все це шаблон, який Ви використовуєте. Цілком імовірно, що в вибраному Вами шаблоні Водпресс вже є інтегровані хлібні крихти або вони включаються у налаштуваннях теми. Щоб провірити це наведіть курсор мишки на меню Вигляд у адміністративній частині Вашого сайту. Якщо тема має свої налаштування Ви зможете побачити там повідомлення про це. Деякі преміальні теми мають окремо виведене меню зліва в адміністративній частині з налаштуваннями.

Налаштування теми на WordPress

У статті про початкові налаштування Вордпрес згадувалося про необхідні плагіни для сайту. Зокрема, там йшла мова і про Yoast Seo. Однією з його особливостей є можливість додавати на сайт хлібні крихти.

Додати хлібні крихти з Yoast Seo

Щоб додати хлібні крихти на WordPress при наявності плагіну Yoast Seo потрібно 2-3 кроки. Перш за все включіть підтримку хлібних крихт у плагіні. Перейдіть в SEO – Search Appearance – Breadcrumbs і натисніть Enabled. На цій же сторінці Ви зможете зробити деякі налаштування відображення хлібних крихт:

  • Вставити розділювач між крихтами;
  • Змінити запис “Головна” у хлібних крихтах на будь яке інше слово;
  • Зробити виділення останнього пункту жирним шрифтом в хлібних крихтах чи залишити його звичайним та ін.
Фото Як додати хлібні крихти у WordPress

Наступним кроком потрібно додати код виводу хлібних крихт Yoast у бажанні місця. Власне ось код (джерело коду):

<?php
if ( function_exists('yoast_breadcrumb') ) {
  yoast_breadcrumb( '<p id="breadcrumbs">','</p>' );
}
?>

А ось трошки змінений код, якщо Ви на головній сторінці виводите не конкретну сторінку, а останні записи. Такий код допоможе не показувати хлібні крихти на головній:

<?php
if ( function_exists('yoast_breadcrumb') && ! is_front_page() ) {
  yoast_breadcrumb( '<p id="breadcrumbs">','</p>' );
}
?>

Куди вставити код виводу хлібних крихт? У більшості тем у Вордпресі та у більшості випадків Вам для цього буде потрібно лише 2 файла.

Для додавання хлібних крихт у записи блогу відкрийте для редагування файл content.php, що лежить по шляху your_domain.com/wp-content/themes/your_theme_name/. З точним місцем додавання коду можете поекспериментувати. Я додав сюди:

Фото Куди додати код хлібних крихт у Вордпрес

В мене проста тема twentyfifteen і для більш менш нормального відображення крихт у файл style.css я додав в кінець таке:

#breadcrumbs {
	margin-left: inherit;
}

Як вийшло можете бачити в цьому записі в верху.

Для додавання хлібних крихт з допомогою плагіну Yoast Seo на статичні сторінки відкрийте файл content-page.php і додайте код виводу хлібних крихт приблизно у це місце:

Куди додати код хлібних крихт Yoast на сторінці

Якщо виникнуть якісь труднощі з цим пишіть в коментарях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *