Вивід останніх записів у WordPress без плагіна

Показ останніх записів дає можливість познайомити відвідувача з новим матеріалом на сайті та в більшості випадків реалізується за допомогою віджету. Але бувають теми без підтримки віджетів або хочеться вивести останні публікації в іншому місці чи в іншому вигляді. В цій статті ми розглянемо, як можна показати останні записи декількома способами з допомогою коду. Не сумніваюсь, що є спеціальні плагіни для налаштування показу останніх публікацій, але давайте спробуємо зробити це в ручну. При чому особливих налаштувань та знань від нас не вимагається. Достатньо лише використати спеціальний код для показу останніх записів у WordPress.

Як налаштувати показ останніх публікацій у формі списку

Вивід останніх публікацій у формі списку є найбільш поширеним у WordPress. Найчастіше нові записи в такому виді виводяться в боковій панелі і їх налаштування реалізується за допомогою спеціального віджету, якого легко додати на свій сайт, якщо Ваша тема підтримує віджети. Що ж робити, коли тема не віджетосумісна? В такому випадку Вам допоможе наступний код для виводу останніх публікацій:

<?php get_archives('postbypost', '10', 'custom', '<li>', '</li>'); ?>

Замість цифри 10 можна поставити інше значення змінивши кількість публікацій для виводу. Цей код ви можете розмістити будь-де в своєму шаблоні, наприклад, в файлі sidebar.php.

Як налаштувати показ останніх публікацій з коротким текстом

Якщо хочеться налаштувати показ останніх записів не лише з заголовками, але й коротким текстом, Ви можете скористатись наступним кодом:

<ul>
<h4 title="Recent posts">Останні публікації</h4> 
<?php $the_query = new WP_Query( 'showposts=5' ); ?> 
<?php while ($the_query -> have_posts()) : $the_query -> the_post(); ?> <li><a href="<?php the_permalink() ?>"><?php the_title(); ?></a></li> 
<li><?php the_excerpt(__('(more…)')); ?></li> 
<?php endwhile;?> 
</ul>

Цей код для виводу останніх публікацій теж можна помістити в файл sidebar.php чи в інший бажаний файл. Гості Вашого сайту будуть бачити короткий текст публікації до тегу “Читати далі” або першу N-ну кількість слів публікації. В цьому коді теж можна ввести зміни замінивши назву “Останні публікації” на іншу чи взагалі видаливши цей рядок коду, а також зазначити кількість публікація для виводу.

Як показати останні публікації з певної категорії

Якщо Вам потрібно вивести останні записи лише з певної категорії можете скористатись наступним кодом:

<?php 
$catquery = new WP_Query( 'cat=3&posts_per_page=10' ); 
while($catquery->have_posts()) : $catquery->the_post(); 
?> 
<ul> 
<li><h3><a href="<?php the_permalink() ?>" rel="bookmark"><?php the_title(); ?></a></h3> 
<ul><li><?php the_content(); ?></li> 
</ul> 
</li> 
</ul> 
<?php endwhile; ?>

Зверху в коді знайдіть значення cat=3. Замініть цифру на ID категорії, з якої хочете виводити останні публікації, а замінивши цифру 10 в коді далі Ви зміните кількість останніх публікацій, що виводитимуться.  Якщо Ви не знаєте, як знайти порядковий номер категорії, прочитайте мою статтю про це. Окрім налаштування виводу останніх публікацій можна налаштувати також вивід схожих публікацій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *