Використання заголовків для SEO

Працюючи в сфері SEO оптимізації, я часто стикаюсь з завданням скоротити використання заголовків на сайтах клієнтів. Чи справді це так важливо не використовувати надмірну кількість h1-h6 заголовків на Вашому сайті? Продовжуємо робити початкові налаштування сайту на Вордпрес.

Заголовки h1 – h6 допомагають виділити думку. Правильно структурований текст стає більш зрозумілішим для тих, хто його читає. А як на рахунок пошукових роботів? Чи вони звертають якусь увагу на заголовки в тексті? Чи впливає використання заголовків на позиції сайту пошуковій видачі? Скільки врешті-решт повинно бути заголовків у статті чи взагалі на сторінці сайту?

Скільки має бути заголовків на сайті

Не заглиблюючись у тему використання певної кількості заголовків на сторінці, я часто стикався з порадами використовувати обмежену кількість заголовків. Якщо конкретніше, то ці поради можна згрупувати в такий список:

  • h1 – один раз;
  • h2 – два рази;
  • h3 – три рази;
  • h4 – чотири рази;
  • h5 – п’ять разів;
  • h6 – шість разів

Але чіткої вказівки про використання саме такої кількості заголовків на сайті чи сторінці в принципі немає. Так повелось. Так рекомендується в результаті досвіду в сфері SEO оптимізації.

В той же час, стає цікавим уже досить популярний твіт Спеціаліста відділу якості пошуку Google по роботі з вебмастерами Джона Муеллера про використання h1 тега:

Тобто Ви можете вставляти скільки завгодно заголовків h1 на Вашу сторінку чи запис. Але чи варто?

Поради та вказівки щодо тегів заголовків

Теги заголовків дозволяють легко та без особливого використання стилів виділити важливу думку чи заголовок для тексту. І саме з заголовку повинно бути зрозумілим, про що йтиметься мова в тексті. На це звертаємо увагу як ми, читачі цього тексту, так і пошукові роботи, які індексують Вашу сторінку.

Тому логічно припустити, що надмірне використання того чи іншого заголовку може легко збити з пантелику. І знову ж таки, не звертаючи уваги на те, що категоричної заборони на використання певної кількості заголовків h1 – h6 в тексті немає, варто враховувати загальноприйняті рекомендації як дизайнерам під час створення тем та шаблонів для сайтів, так і власникам сайтів.

Варто також звернути увагу на рекомендації W3C щодо використання заголовків:


Skipping heading ranks can be confusing and should be avoided where possible: Make sure that a <h2> is not followed directly by an <h4>, for example. It is ok to skip ranks when closing subsections, for instance, a <h2> beginning a new section, can follow an <h4> as it closes the previous section.

Пропуск рангів заголовків може заплутати і цього слід уникати: Переконайтесь, що після <h2> не йде відразу <h4>, наприклад. Нормально пропускати ранги при закритті параграфів, наприклад, тег <h2> починає новий розділ і може йти після <h4>, який закрив попередній розділ.

Також хоча Bing як пошукова система мало використовується українськими користувачами, у його порадах для вебмайстрів є чітка вказівка про використання заголовку h1:

Порада щоло використання заголовку h1 від пошукової системи Bing

Тобто Bing чітко радить використовувати лише один заголовок h1.

Заголовки тегів та SEO

Як показує досвід та поради “сеошників”, правильно сфомовані заголовки, а особливо h1 впливають на рангування та пошукову видачу сайту. Навіть працівники Гугл не заперечують, що чіткий та зрозумілий заголовок має вплив на просування сайту, адже саме його в першу чергу зчитує пошуковий агент. Тому не пишіть будь-що в заголовку. Якщо Ви пишете статтю під конкретний пошуковий запит, обов’язово включіть його у заголовок. Оптимальним для цього буде заголовок верхнього рівня, тобто h1.

Виходячи з цього, по можливості скоротіть використання кількості заголовків до загальноприйнятої кількості, про яку згадувалось вище. Це означає, що варто не тільки приділити увагу цьому при написані статей, але й провірити весь сайт, тобто його шаблон та при потребі та можливості видалити вбудовані теги заголовків замінивши їх divами, наприклад. До того ж, з можливостями CSS Ви можете це зробити так, що користувачі не побачать ніякої різниці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *