Правильна SEO-структура постійних посилань у WordPress

Незважаючи на всю свою унікальність та зручність в користуванні WordPress має на диво непривабливу структуру постійних посилань як для пошукових систем, так і для звичайного користувача. Тому питанню налаштування SEO-оптимізованих постійних посилань тобто красивих адрес для Вашого блогу та його сторінок слід присвятити трохи часу відразу після встановлення WordPress.

Користь для сайту від правильних посилань

Як показує практика SEO-оптимізована структура постійних посилань це не просто забаганка. Оптимізовані URL-адреси збільшують шанси сайту покращити свою позицію в видачі пошукових систем, що в свою чергу збільшує і кількість відвідувачів та користувачів. За замовчуванням структура постійних посилань у WordPress досить схожа на якийсь незрозумілий набір символів: http://butord.com/?p=123. Треба мати екстрасенсорні здібності, щоб дізнатись, що приховується за цією адресою просто поглянувши на неї. Пошукові роботи теж не відразу зрозуміють зміст публікації за таким посиланням.

Як налаштувати посилання у Вордпресі

Тому ми без докорів сумління налаштуємо цю структуру  постійних посилань. Для цього спочатку заходимо в Налаштування- Постійні посилання та бачимо приблизно таку картинку:

Загальні налаштування постійних посилань у WordPress

Зверніть увагу, що WordPress пропонує декілька видів організації постійних посилань на Вашому сайті, проте всі вони вважаються не найкращими варіантами. Тому тиснемо на Користувацька структура та в полі напроти вводимо таку форму пермалінку /%category%/%postname%.html або вибираємо пункт Назва запису. Після цього не забудьте зберегти зміни. Тепер у Вас всі посилання набудуть SEO-оптимізованого вигляду.

Слід звернути увагу на те, що налаштування постійних посилань варто робити, коли у Вас молодий сайт та ще немає багато публікацій. В іншому випадку Ви можете різко втратити відвідувачів, оскільки в пошукових системах залишаться посилання на публікації на Вашому сайті в старому вигляді і прийдеться чекати деякий час, поки пройде переіндексація.

Варіанти структур постійних посилань у WordPress

Окрім цих рекомендованих налаштувань постійних посилань для WordPress слід сказати, що існують також інші варіанти, які Ви теж можете використовувати. Щоб знати можливі варіанти комбінацій слід ознайомитись з наступною інформацією про мітки:

  • %year% – рік публікації, чотири цифри, наприклад, 2013
  • %monthnum% – місяць в році, наприклад, 05
  • %day% – день в місяці, наприклад, 31
  • %hour% – година, наприклад, 16
  • %minute% – хвилина, наприклад, 54
  • %second% – секунда, наприклад, 43
  • %post_id% – унікальний порядковий номер публікації, наприклад, 123
  • %postname% – версія заголовку публікації латиницею. Так наприклад, заголовок цієї публікації Правильна SEO-структура посилань у WordPress виглядатиме так pravylna-seo-struktura-posylan-u-wordpress Примітка. Для автоматичного формування адреси публікації та сторінки латиницею з її назви слід встановити та активувати плагін UkrToLat або його аналог. 
  • %category% – назва категорії латиницею
  • %author% – назва автора публікації латиницею

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *