Початкові налаштування WordPress

Вордпресс ідеально підходить для ведення особистого блогу. А з допомогою різноманітних плагінів з його допомогою можна створити практично будь що. Тому й не дивно, що ця CMS така популярна. Якщо і Ви вирішили створити свій сайт на WordPress, Вам варто дізнатись про деякі початкові налаштування.

Налаштування WordPress з середини

Налаштування – Загальне

Переходимо в меню Налаштування – Загальне. Раджу змінити текст в полі ключової фрази на щось близьке по тематиці Вашого сайту або залиште це поле взагалі пустим. 

Загальні налаштування сайту на Вордпресс

Цей текст буде відображатися під назвою або лого сайту. 

Раджу також перевірити електронну адресу, змінити часовий пояс та формат часу на ті, що відповідають Вашій країні. Не забудьте зберегти зміни

Налаштування – написання

Тут особливо робити нема що. Єдино, на що варто звернути увагу це список служб оновлення. За замовчуванням Ви побачите лише один запис. Проте їх є набагато більше. Ці служби відповідають за те, щоб будь яка новина, яка появилась на Вашому сайті швидше появилась і в результатах пошуку. Це може вплинути на відвідуваність Вашого блогу. Тому можете додати в поле цей список служб оновлення – Завантажити. Про кнопку Зберегти зміни не забули?

Налаштування – читання

Налаштування меню Читання сайту на WordPress

Тут можна налаштувати, що Ви хочете бачити на головній сторінці – останні записи, що Ви створили чи якусь статистичну сторінку. Зрозуміло, що таку сторінку потрібно спочатку створити.

Включіть також відображення короткого вмісту записів та не ставте галочку біля поля Видимість для пошукових систем

Налаштування – обговорення

У цьому розділі містяться налаштування коментарів Вашого сайту на WordPress. Тут особиста справа кожного, як налаштувати коментування. Раджу все ж таки включити обов’язковість вказування імені та e-mail адреси при додаванні коментаря та ручне схвалення нових коментарів. Ви також можете налаштувати інші налаштування модерації коментарів. В принципі, все чітко зрозуміло по описам функцій.

Налаштування коментарів сайту на WordPress

Налаштування – постійні посилання

Це одна з найважливіших налаштувань на Вашому сайті. Змініть налаштування за замовчуванням на Назва запису. Таким чином усі посилання на статті з Вашого сайту будуть містити заголовок цих статей, а не хаотичний набір букв і цифр.

Налаштування постійних посилань, урлів на Водпрессі

Видалення зайвих файлів

Оскільки Вордпрес є багатомовним за замовчуванням в ньому містяться мовні пакети для багатьох країн. Такі ж мовні пакети перекладу є у кожному плагіні, який Ви будете використовувати. Нам, в принципі, не потрібні всі ці файли. Вони лише займають місце на хостингу. Тому сміливо видаляйте такі файли. 

В більшості випадків ці файли локалізації лежать в теці wp-content/languages. Використовуючи файловий менеджер хостингу чи будь яку іншу програму для ftp-доступу (наприклад, Total Commander), знайдіть ці файли і видаліть все, що не містить в собі позначку UK чи UA

Необхідні плагіни для WordPress

Я притримуюсь думки, що не варто нагромаджувати свій сайт різноманітними плагінами. Встановлюйте лише ті, які дійсно необхідні. На мою думку для молодого сайту на Вордпресс на початковому етапі потрібні ось такі плагіни:

Yoast SEO – плагін для SEO оптимізації, який має ще декілька додаткових функцій, для яких потрібно було б інші плагіни. Загалом цей плагін дозволяє оптимізувати Ваш сайт для пошукових систем, створює карту сайту, дає змогу підключити сайт до облікових записів вебмайстрів на сервісах пошуку (Google, Yandex, Bing, Baidu)

Akismet – плагін для захисту від спаму. Зазвичай йде в початковій колекції плагінів, які Ви побачите після встановлення WordPress. Багатьох відлякує той факт, що загалом цей плагін платний, але ось відео, як можна використовувати його безкоштовно:

Загалом є й інші плагіни для захисту від спаму, які чудово виконують свою функцію. Можете, наприклад, спробувати Antispam Bee.

Ukr-to-Lat – плагін для конвертації українських символів на латинські. І мова тут йде про посилання на Ваші сторінки чи статті. Цей плагін перетворює усі кириличні букви на їх латинські відповідники в адресах посилань. 

Ще варто сказати декілька слів про плагіни для підвищення швидкості сайту на WordPress. Ви можете знайти багато рейтингів та порівнянь цих плагінів. Тому можете сміливо ставити будь який з першої 5-рки. Якщо Вас лякатимуть безліч налаштувань можете спробувати WP Fastest Cache – в більшості випадків з ним Ваш сайт буде завжди в “зеленій зоні” PageSpeed Insights

Це все, що я хотів сказати, про те, як налаштувати сайт на WordPress. В наступних статтях Ви детальніше дізнаєтесь все про Вордпресс

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *